Rekolekcje zamknięte

REKOLEKCJE ZAMKNIĘTE

To ćwiczenia dla osób, które zdecydują się na czasowe opuszczenie swojego miejsca zamieszkania, pracy, tego wszystkiego, co na co dzień pochłania ich czas, energię… Jest to też czas odejścia od siebie, od swoich wyobrażeń na temat życia, samego siebie, Pana Boga… Każde rekolekcje mają określony temat i osobę lub osoby prowadzące. Uczestnicy są zakwaterowani w ośrodku rekolekcyjnym a także w bursie. Program rekolekcji jest podawany w dniu rozpoczęcia.

15-17.03.2019
15-17.03.2019 ,,Modlitwa spotkaniem serc „ o. Teodor Knapczyk, o. Pacyfik Iwaszko, o. Jakub Mentel, o. Józef Witko
Nie ma życia duchowego bez modlitwy .Jednak z modlitwą mamy kłopot .Niektórzy ograniczają modlitwę do powtarzania wyuczonych formuł ,inni porzucają modlitwę bo nie potrafią się skupić , nie mają czasu . Modlić się by spotkać się z Bogiem , doświadczyć Jego miłości bliskości i miłości. To zadanie dla każdego z nas.
Zapisz się!
12-14.04.2019
12-14.04.2019 ,,Uzdrawiająca Moc Przebaczenia " o. JÓZEF WITKO
Tego, kto się mści, spotka pomsta od Pana, On grzechy jego dokładnie zachowa w pamięci. Odpuść przewinę bliźniemu, a wówczas, gdy błagać będziesz, zostaną ci odpuszczone grzechy. Gdy człowiek żywi złość przeciw drugiemu, jakże u Pana szukać będzie uzdrowienia? (Syr 28,1-3). W Biblii znajdziemy wiele fragmentów, które wprost mówią o przebaczeniu. Poza tym, na kartach Pisma św., Bóg objawia się jako Ten, który nieustannie przebacza swojemu ludowi jego występki. I nam Bóg objawił się jako Ten, który jest pełen miłosierdzia i przebaczenia. Uczynił to w Jezusie, który na drzewie krzyża mówi nie tylko do swoich oprawców, ale i do nas: Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią. (Mt 23, 34). Dziś, doświadczamy Jego przebaczenia w Sakramencie Pokuty. Wiemy jak ono jest dla nas bardzo ważne. Temat „przebaczenie” jest wciąż aktualny, potrzebny i bardzo ważny dla naszego życia duchowego, psychicznego nawet fizycznego. Przebaczenie jest bardzo ważne dla naszej relacji z Bogiem i dla naszej relacji z drugim człowiekiem. Wręcz nie można sobie wyobrazić życia, które byłoby pozbawione przebaczenia. Ono jest ściśle związane z naszym życiem. Życie wręcz zakłada nieustanne przebaczanie. Jezus nam o tym powiedział w słowach skierowanych do Piotra: Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy. (Mt 18,22).
Zapisz się!
15-17.04.2019
15-17.04.2019 RAFA - Bóg uzdrawia o. JÓZEF WITKO - ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ
Ja, Pan, chcę być twoim lekarzem. Wj 15,26 Każdy z nas potrzebuje uzdrowienia. Nieustannie uświadamiamy sobie jakiś problem, który nie pozwala nam normalnie żyć, cieszyć się życiem, lecz sprawia ból i cierpienie: duchowe, psychiczne i fizyczne. Stąd też bardzo potrzebujemy uzdrowienia całościowego: duchowego, psychicznego, fizycznego, a także uzdrowienia relacji z Bogiem, ze współmałżonkiem, z dziećmi czy z drugim człowiekiem, Itp. Szukamy konkretnej pomocy, by takiego całościowego uzdrowienia doświadczyć. Podczas tych rekolekcji będzie prowadzona całościowa modlitwa wstawiennicza. Będziemy mieli do dyspozycji Słowo Boże (proszę przywieźć ze sobą Pismo Święte), sakramenty, adorację Najświętszego Sakramentu, modlitwę osobistą i wspólnotową. ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ
Zapisz się!

Potwierdzenie przyjęcia na rekolekcje następuje  do 14  dni roboczych od daty wpłynięcia zgłoszenia.


Osoby wysyłające więcej niż trzy zgłoszenia na rekolekcje zamknięte, otrzymują potwierdzenie na dwie serie.

Nie dotyczy to pobytów indywidualnych oraz dni skupienia.

OPCJE POBYTOWE : 1. DOM REKOLEKCYJNY  2. BURSA SZKOLNA (opcja ekonomiczna) 3. HOTEL ( ***)

OPCJA POKOJU JEDNOOSOBOWEGO : PRZEDE WSZYSTKIM W BURSIE SZKOLNEJ I HOTELU.

Miejsca w ośrodku przydzielane są według kolejności zgłoszeń .

Wszystkie serie rekolekcji rozpoczynają się o godz. 19.00

Recepcja czynna od godz. 16.00


Zapisy na rekolekcje tylko przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.culmenetfons.pl  

w przypadku jakichkolwiek trudności prosimy dzwonić pod numer  515 965 859  w godzinach urzędowania biura od wtorku do piątku  9.00-14.00