Rekolekcje zamknięte

REKOLEKCJE ZAMKNIĘTE

To ćwiczenia dla osób, które zdecydują się na czasowe opuszczenie swojego miejsca zamieszkania, pracy, tego wszystkiego, co na co dzień pochłania ich czas, energię… Jest to też czas odejścia od siebie, od swoich wyobrażeń na temat życia, samego siebie, Pana Boga… Każde rekolekcje mają określony temat i osobę lub osoby prowadzące. Uczestnicy rekolekcji  są zakwaterowani w ośrodku rekolekcyjnym w hotelu także w bursie.Projekt ewangeliczny REKOLEKCJE ZAMKNIĘTE nie przewiduje rozmów indywidualnych z uczestnikami. Program rekolekcji jest podawany w dniu rozpoczęcia. NA REKOLEKCJE PRZYJMUJEMY MAŁĄ ILOŚĆ OSÓB W CAŁKOWITYM REŻIMIE SANITARNYM.

12-14.11.2021
12-14.11.2021 ,,W Miłości nie ma lęku " opieka duchowa o. Pacyfik Iwaszko OFM
Zapisz się!
19-21.11.2021
19-21.11.2021 ,, Wołanie dusz czyśćcowych " opieka duchowa : o. Józef Witko OFM - BRAK MIEJSC
Nauczanie Kościoła i objawienia prywatne: Maria Simma , Stefania Horak, Św. Katarzyna z Genui - w trosce o Kościół cierpiący )
Zapisz się!
03-05.12.2021
03-05.12.2021 ,, Więzy duchowe" opieka duchowa : o. Pacyfik Iwaszko OFM
Zapisz się!
20-22.12.2021
20-22.12.2021 ,, Nie bójcie się ! Oto zwiastuję Wam radość wielką " Łk 2,10 - Niezwykłe wydarzenia w zwykłym świecie. Opieka duchowa : o. Józef Witko OFM
Zapisz się!
28-31.10.2021
28-31.10.2021 ,, Rekolekcje ze Św. Józefem " opieka duchowa: o. Teodor Knapczyk, o. Pacyfik Iwaszko, o. Józef Witko - Zapisy na listę rezerwową .
Zapisz się!
30.12.2021-02.01.2022
30.12.2021-02.01.2022 Pobyt rekolekcyjno- wypoczynkowy : Sylwester -Nowy Rok .Opieka duchowa: o. Teodor Knapczyk OFM
Zapisz się!
05-07.11.2021
05-07.11.2021 ,, Z Maryją cicho,boso w oczekiwaniu na Ducha Świętego i Jego owoce" .Opieka duchowa : o. Teodor Knapczyk OFM
Owocem Ducha jest: miłość,radość, pokój,cierpliwość,uprzejmość,dobroć, wierność,łagodność,opanowanie (Ga 5,22-23) Przyjęcie darów Ducha Św. przynosi owoce.Owoce te kształtują się wiarygodnym znakiem, że przyjął on Ducha. Po nich poznajemy,że drzewo jest zdrowe i należy do Bożych ogrodów.
Zapisz się!
26-28.11.2021
26-28.11.2021 REKOLEKCJE DLA KOBIET ,,Kobiecość wobec współczesnych wyzwań, czyli misja i tożsamość kobiety" .Opieka duchowa: o. Łukasz Buksa OFM
Zapraszamy kobiety, które pragną odkryć swoją kobiecość (misje i tożsamość) jako zamysł i dar Boga, będący jednocześnie drogą do Niego i szansą na pogłębienie relacji z Nim. Na nasze spotkanie rekolekcyjne zapraszamy kobiety pragnące pogłębionej refleksji nad swoją kobiecością już od początku życia. Będziemy mieli możliwość poddania się leczącej miłości Boga Ojca: relacji z matką i ojcem, które – począwszy od dzieciństwa – rzutowały na ich kobiecość i postrzeganie siebie. To okazja, by spotkać się z dziewczynką, która drzemie w każdej kobiecie, aby pomóc jej dojrzeć i nawiązać osobistą, dorosłą więź z Jezusem. „Niezbędna pomoc”, „matka”, „poddana mężowi”… Takie opisy powołania kobiety niejednokrotnie budzą sprzeciw i przekonanie, że kobiety są wykorzystywane przez mężczyzn, że macierzyństwo to ograniczenie, że życie bez męża to degradacja, a mówiąc ogólnie, że kobiety „mają gorzej”. Rzeczywiście, są kultury, w których odwieczny i pełen miłości plan Boga w stosunku do kobiety został wypaczony przez ludzki grzech. Ten weekend rekolekcyjny ma na celu ukazanie chrześcijańskim kobietom, jak wielkie rzeczy Bóg im uczynił (por. Łk 1, 49) i jak czerpać radość z Bożego powołania na codzień. Nasza refleksja będzie animowana, w duchu trzech kluczy: duchowym, psychologicznym i społecznym.
Zapisz się!
10-12.12.2021
10-12.12.2021 REKOLEKCJE DLA MĘŻCZYZN ,, Mężczyzna – wrażliwy i tożsamy wojownik" . Opieka duchowa o.Łukasz Buksa OFM
Kim jestem? To jedno z najważniejszych pytań, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć w życiu. Pytanie o tożsamość i o życiowe powołanie. Kiedy je sobie zadajemy? W jaki sposób i gdzie poszukujemy odpowiedzi? Rodzimy się jako synowie, aby stawać się mężami i ojcami. Na drodze życia przekonujemy się, że nie jest łatwo pozwolić się prowadzić jako syn, budować relację jako partner i dawać siebie jako ojciec Męskość i tożsamość są integralnie ze sobą związane. Nie ma męskości bez tożsamości. Mężczyzna który sam nie wie, kim jest, dokąd zmierza oraz jaka jest jego rola w życiu traci swoją indywidualną podmiotowość i staje się częścią anonimowej zbiorowości, popychaną i sterowaną z zewnątrz masą ludzką. Honor, odpowiedzialność, wierność, patriotyzm, odwaga stają się wartościami niepotrzebnymi a nawet uznawanymi za szkodliwe, bo wyłamują się z ogólnie przyjętej chęci formatowania ludzi w jeden określony przedmiotowy sposób. Jego stosunek do siebie i do innych ludzi a zarazem także do kultury i tradycji zanika. I tym samym mężczyzna staje się tylko zaprogramowanym dostarczycielem wartości materialnych, które zapewniają mu jak najbardziej komfortowy byt. Obudowanie tożsamości jest fundamentem powrotu do wzorców męskości, wartości, autorytetów i norm etycznych, które wynikają z wierności Słowu Bożemu. „Pan jest moją mocą i źródłem męstwa!” (KW 15:2) mówi Pismo Święte, obrazując męskość i tożsamość zanurzoną w Boskiej rzeczywistości. I refleksjami z życia właśnie w tej perspektywie będą dzielić się z uczestnikami wyjątkowi prelegenci – czytamy w zaproszeniu na konferencję. Mężczyźni, którzy pragną rozwijać własną tożsamość, zapraszamy na rekolekcje.
Zapisz się!

Potwierdzenie przyjęcia na rekolekcje następuje  do 14  dni roboczych od daty wpłynięcia zgłoszenia.


Osoby wysyłające więcej niż trzy zgłoszenia na rekolekcje zamknięte, otrzymują potwierdzenie na dwie serie.

Nie dotyczy to pobytów indywidualnych oraz dni skupienia.

OPCJE POBYTOWE : 1. DOM REKOLEKCYJNY  2. BURSA SZKOLNA (opcja ekonomiczna) 3. HOTEL ( ***)

OPCJA POKOJU JEDNOOSOBOWEGO : PRZEDE WSZYSTKIM W BURSIE SZKOLNEJ I HOTELU.

Miejsca w ośrodku przydzielane są według kolejności zgłoszeń .

Wszystkie serie rekolekcji rozpoczynają się o godz. 19.00

Recepcja czynna od godz. 16.00


 

Organizator zastrzega sobie  prawo  zmian dotyczących  jak wyżej  , bez podania powodu zmian swojej decyzji .


Zapisy na rekolekcje tylko przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.culmenetfons.pl  

w przypadku jakichkolwiek trudności prosimy dzwonić pod numer  515 965 859  w godzinach urzędowania biura od wtorku do piątku  9.00-14.00